Vaatlusprotokollid

 

                                                           TUNNI VAATLUSPROTOKOLL                                                  

  

 

AINE       inimeseõpetus                      KLASS        2              KUUPÄEV          19.03.21                                                                                                           

 

TUNNI  TEEMA   sõbrad

 

EESMÄRK/EESMÄRGID  (Mida õpilased selles tunnis õpivad?) Õpivad, milline on hea sõber. Milliseid sõpru võib inimesel olla.

 

ÕPETAJA EELTEGEVUSED, VAHENDID ja MATERJALID  (Mida teeb õpetaja enne tundi? Kuidas näeb välja pinkide paigutus? )

Pingid on paigutatud kahekaupa nägudega üksteise poole. Õpetajal on varasemalt valged paberid olemas. Õpetaja on igasse nurka üles seadnud paberid mängu jaoks. Pingid on asetatud nii, et saaks mängu mängida ja saaks ringis olla.

TUNNI KÄIK:

AEG

Kellaaeg, millal tegevus algab.

TUNNI OSAD

 

ÕPETAJA  

 

 

 

ÕPILASE TEGEVUS

 

Märkused. Mõtted seoses vaatlusega.

1. minutil

TUNNI ORGANISEERIMINE

(õppevahendid, tervitus, silmside, tähelepanu haaramine  jms) Õpetaja ütleb: „Tere päevast!“ Õpetaja küsis, kuidas õpilastel olla on. Pärast tervitamist, andis õpetaja loa istuda.

 

Õpilased tervitavad õpetajad samamoodi vastu. Õpilased istuvad ilusti toolile.

 

2. minutil

I HÄÄLESTUS (ettevalmistus põhiosaks)

Õpetaja küsib, mida õpilased viimati õppisid ja mis on antud tunni teema. Õpetaja kutsus lapsed ringi kokku ja palus neil mõelda enda tugeva külje peale.

Õpilased teevad tunnis kaasa, nad tahavad väga vastada ja seepärast tõstavad kätt pidevalt üles.

 

6. minutil

II PÕHIOSA

Väitemäng, kus igas nurgas on vastused. Õpetaja vahepeal keelab sosistades mõnda õpilast, kui teine õpilane vastab. Peale mängu palub õpetaja lastel istuda ja nad peavad kirjutama paaristööna paberile sõbra omadusi. Õpetaja laseb lastel iseseisvalt töötada, vahepeal vaatab, kas nad saavad ülesandega hakkama.

Lastel on mängides erinevad arvamused. Nad avaldavad enda arvamust, kui neilt küsitakse. Õpilased ei suuda mängus alati keskenduda, kui teine õpilane räägib. Lapsed muutuvad mängu ajal kärsituks ja nad ei suuda enam eriti hästi tähelepanu hoida. Lapsed sositavad paaristöö puhul, sest õpetaja palus neil vaikselt rääkida.

 

40. minutil

III KOKKUVÕTE ÕPPIMISEST

Õpetaja palus lastel mõelda ühe omaduse peale, mis sellest tunnist meelde jäi. Õpetaja palus paaridel klassi ette tulla ja öelda enda peamine mõte. Plakatid kinnitas õpetaja tahvli külge.

Lapsed mõtlesid ja arutasid omavahel ühe omaduse üle ja seejärel ütlesid välja oma mõtte sõpruse kohta.

 

45. minutil

TUNNI LÕPETAMINE (klassiruumi korrastamine uueks tunniks)

Õpetaja tänas õpilasi ja lubas neil minna klassist välja.

 

Lapsed enne tunni lõpetamist välja minna, sest tunnikell käis, aga nad kuulasid õpetaja sõna ja ootasid kuni õpetaja lõpetab tunni.

 

 



                                                              TUNNI VAATLUSPROTOKOLL                                                  

                                                                                                                                                                    

                                                                                             

AINE      matemaatika                             KLASS      4. d                              KUUPÄEV     08.04.21                                                                                                               

 

TUNNI  TEEMA   arvu klassid

 

EESMÄRK/EESMÄRGID  (Mida õpilased selles tunnis õpivad?) Õpilased õpivad arve miljonini.

 

ÕPETAJA EELTEGEVUSED, VAHENDID ja MATERJALID  (Mida teeb õpetaja enne tundi? Kuidas näeb välja pinkide paigutus? )

Õpetaja räägib enne tundi õpilastega nende loomadest ja muudest teemadest. Suhtlevad vabalt. Kontrollib, kas kõik õpilased on kohal.

 

TUNNI KÄIK:

AEG

Kellaaeg, millal tegevus algab.

TUNNI OSAD

 

ÕPETAJA  

 

 

 

ÕPILASE TEGEVUS

 

Märkused. Mõtted seoses vaatlusega.

 

TUNNI ORGANISEERIMINE

(õppevahendid, tervitus, silmside, tähelepanu haaramine  jms)

 

 

 

 

I HÄÄLESTUS (ettevalmistus põhiosaks)

Õpetaja küsib õpilastelt, mitu saja tuhandet on miljonis.

Õpilased vastavad.

 

 

II PÕHIOSA

Palub õpilastel opiqu lahti teha. Õpetaja teeb koos õpilastega opiqust ülesandeid ja vahepeal laseb neil individuaalselt ka töötada. Õpetaja küsib vahepeal erinevatelt õpilastelt, kas nad said ülesandest aru ja kuidas neil läheb.

Õpilased avavad õpiku. Õpilased lahendavad opiqust ülesandeid.

 

 

III KOKKUVÕTE ÕPPIMISEST

Õpetaja palub ülesanded ära salvestada. Õpetaja küsib, mis neile raskusi tekitas.

Õpilased salvestavad ülesanded ära.

 

 

TUNNI LÕPETAMINE (klassiruumi korrastamine uueks tunniks)

Õpetaja küsis õpilastelt, mis tund neil järgmine on. Õpetaja ütles, millal nad uuesti kohtuvad ja palus õpilastel vahetundi minna.

Õpilased läksid sirutasid ennast.

 

 



                                                             TUNNI VAATLUSPROTOKOLL                                                  

                                                                                                                                                                  

                                                                                              

AINE     eesti keel                             KLASS     4. d                            KUUPÄEV      06.05.21                                                                                                                       

 

TUNNI  TEEMA   sõnaliigid: arv-, omadus- ja nimisõnad

 

EESMÄRK/EESMÄRGID  (Mida õpilased selles tunnis õpivad?) Õpilased õpivad sõnaliike ja harjutavad luuletuse kirjutamist.

 

ÕPETAJA EELTEGEVUSED, VAHENDID ja MATERJALID  (Mida teeb õpetaja enne tundi? Kuidas näeb välja pinkide paigutus? )

Tund toimus õues. Õpetaja hankis jalgpalli ja palus õpilastel kaasa võtta kirjutusvahendid. Tunni ülesehitus oli eelnevalt klassiga üle käidud, õpilased teadsid, mida nad tegema hakkavad. Õpetaja koostas õpilastele töölehe. Õpetaja otsis endale vile, et ta saaks vajadusel õpilaste tähelepanu endale juhtida.

TUNNI KÄIK:

AEG

Kellaaeg, millal tegevus algab.

TUNNI OSAD

 

ÕPETAJA  

 

 

 

ÕPILASE TEGEVUS

 

Märkused. Mõtted seoses vaatlusega.

11.00

TUNNI ORGANISEERIMINE

(õppevahendid, tervitus, silmside, tähelepanu haaramine  jms)

Õpetaja kutsus õpilased poolkaarde. Rääkis kõva ja selge häälega. Ta seletas õpilastele, mis on tunni teema ja mida nad järgmisena tegema hakkavad. Tutvustas kähku ka meid, üliõpilasi.

Õpilased kogunesid poolkaarde ja kuulasid vaikselt. Mõni üksik taga pool asuv õpilane jutustas veidi. Õpetaja suutis õpilase käitumisele silmsidega tähelepanu pöörata.

 

11.11 (6 minutit jooksu)

11.18 (palliga ringis)

I HÄÄLESTUS (ettevalmistus põhiosaks)

Õpetaja selgitas õpilastele iseseisva ülesande ära ja lasi neil sellega pihta hakkata.

Peale jooksu käskis õpetaja õpilastel kaks ringi moodustada. Seejärel seletas, mida nad peavad tegema ja tõi näite. Tegevuse käigus õpetaja kuulas ja juhendas, kui oli vaja. Õpilaste kära kontrollimiseks kasutas ta vilet.

Õpilased jooksid 6 minutit territooriumil ringi ja jälgisid ümbruses nimi- ja omadussõnadega seostuvaid detaile.

Peale jooksu kogunesid õpilased kokku ja moodustasid õpetaja sõnade peale kaks ringi. Ringis olles mängisid nad pallimängu. Pallimäng oli kaheosaline. Esimeses osas pidi iga söötja ütlema nimisõna, mida ta liikudes nägi. Sõnu ei tohinud korrata. Teises osas ütleb esimene viskaja omadussõna, püüdja ütleb selle omadussõnaga sobiva nimisõna.

 

11.23 (kirjutusvahendite toomine)

11.25 (töölehe täitmine)

II PÕHIOSA

Õpetaja jagas õpilastele töölehed, seletas ülesande lahti ja lasi õpilastel tööle asuda. Vahepeal kui õpilased küsisid midagi, siis ta aitas neid. Tunni lõpus kuulas ta õpilaste jutud ära. Vahepeal palus ta õpilastel esemeid ja kimpe selgitada.

Õpilased pidid ümbritsevast keskkonnast koos paarilisega leidma erinevaid sõnaliike. Nad pidid looduslikust materjalist valmistama kimbu ja seostama seda teemaga “Meie kevadine eesti keele tund”. Tööde esitlemisel õpetajale pidid nad põhjendama oma valikut. Õpilased pidid leidma ümbrusest midagi, mida saab väljendada liitsõnaga. Õpilased pidid koostama ühe kuni kahe salmilise lihtsa päevakajalise luuletuse. Õpilased pidid ümbrusest leidma erinevates värvides objekte.

 

 

III KOKKUVÕTE ÕPPIMISEST

puudus

 

 

11.52

TUNNI LÕPETAMINE (klassiruumi korrastamine uueks tunniks)

Töö ära lõpetanutel õpilastes lubas ta söögivahetundi minna. Ta palus õpilastel käed ära pesta ja kõhu täis süüa. Mõni õpilane ei jõudnud tunnis kõike valmis, seega õpetaja palus neil lõpetada ja pärast edasi jätkata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kommentaarid